Jak nabyć stół do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była niezmiernie opłacalna?

Każdy kto chce prowadzić własny gabinet rehabilitacyjny powinien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim funkcjonować przez mnóstwo lat oraz jest on obowiązkowym wyposażeniem, stosowanym każdego dnia. Aby zdobyć właściwe stoły do masażu, muszą posiadać one właściwą budowę i parametry odpowiadające zarówno rehabilitantom jak również chorym. Każdy z nich ma minusy jak i atuty zatem jego zakup powinno być przemyślany. Im większe umiejętności masażysty, tym stół do masażu będzie musiał spełnić konkretne warunki. Na wstępie winniśmy określić, gdzie będziemy działać. Jeśli tylko w naszym gabinecie, to należy kupić stół do masażu stacjonarny. Waga stołu w tym przypadku nie jest dość istotna. Powinno się tutaj zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice przeprowadza masaż więcej niż jeden rehabilitant. Stoły do masażu przenośne muszą wyróżniać się przede wszystkim małą wagą. Twoi pacjenci nie zawsze będą mieszkać w lokalu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Dlatego jego ciężar jest tu bardzo ważna. Kluczowe jest abyś mógł także złożyć stoły do masażu, włożyć w wygodną torbę i prosto przewieźć do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na kompromis. Stoły ciężkie będą bardziej trwałe i komfortowe, jednak będzie nam je trudno przewieźć. Więc nabywając konkretny model mobilny winniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu drewniane czy aluminiowe?
Aluminium jest o około 10% lżejsze, zatem takie stoły będą dobrze sprawdzały się w terenie. Są one także wytrzymałe na rożnego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego fizjoterapia możemy pozostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem. Stoły do masażu drewniane najczęściej możemy napotkać w SPA. Mają ładny, ponadczasowy wygląda, który świetnie wpasuje się we wnętrze eleganckie, ale także i klasyczne. Ich jedynym minusem jest całkiem spora waga. Dlatego przenoszenie go z gabinetu do innego miejsca może spowodować trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na wstępie należy mieć na uwadze, że potrafimy wyróżnić trzy podstawowe regulacje. Ręczna, która jest najmniej komfortowa, jednak stoły są znacznie tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, jaki znajduje się albo za oparciem, albo jest w formie przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja za pomocą pilota.

Jest ona niesłychanie komfortowa, lecz także droga. Dzięki niej potrafisz swobodnie regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Ważną korzyścią jest też możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z istotniejszych spraw. Nie zapomnijmy o jednej myśli im dłuży stół do masażu tym lepiej. Zazwyczaj mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość winna być też komfortowa dla użytkownika, aby wygodnie na nim leżał także w okresie masażu nie przesuwał się na boki. Stoły do masażu występują w kilku konfiguracjach. Jest ich na rynku wiele. Dlatego nasz wybór winien być starannie przemyślany.