Jak odpowiednio kupić stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji, aby spełniał nasze wymagania.

Stół stacjonarny do masażu to najistotniejsze urządzenie w pracy fizjoterapeutów. Używane są szczególnie w ciągu rehabilitacji po kontuzjach. Możemy na nich przeprowadzić zabiegi terapeutyczne z poziomu terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wybrać taki, który będzie niezmiernie nam odpowiadał i który będzie dobrany do rodzaju wykonywanych zabiegów. Warto dlatego poznać plusy oraz minusy, które ma stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym wstępie należy ustalić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie jedynie w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się z nim dojeżdżać do klientów.
Możemy tutaj wyróżnić dwie główne kategorie:

• stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na 100% cięższy, posiada szereg funkcji. Jednak jest on o dużo bardziej komfortowy dla chorego i fizjoterapeuty. Jeśli pracujesz wyłącznie stacjonarnie będzie to najlepszy dobór.
  • mobilny stół do masażu – jest na 100% lżejszy, mniej przyjemny dla chorego. Posiada na wyposażeniu kółka, dzięki którym praktycznie potrafisz go przesuwać i jest nieco mniej stabilny. Stoły przenośne, doskonale sprawdzają się w wypadku rehabilitantów, którzy prowadzą terapie domowe.

Stół stacjonarny do masażu powinien mieć również możliwość regulacji wysokości. Jest to szczególnie znaczące w wypadku rehabilitanta, który musi mieć dobrze wyregulowaną wysokość do pracy z chorym. Skutkuje to na lepszą jakość pracy, lecz również na skuteczniejszą pracę z chorym.
Możemy tutaj wyszczególnić regulację:

• ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najprostszy typ stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości odbywa się za pomocą specjalnej korby, jaka zwykle umieszczona jest z tyłu urządzenia. W ciągu pracy bardzo trudno jest zmienić wysokość i położenie chorego. Dlatego jest on mało polecany do nowych gabinetów rehabilitacyjnych.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Posiadaj on dodatkowe hydrauliczne siłowniki i po ich wciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego rodzaje stołu jest w pewnym sensie „ kompromisem” dla chorego i lekarza.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one zazwyczaj kupowane przez kliniki i innowacyjne gabinety. Cieszą się sporym zaciekawieniem. Za pomocą pilota umożliwia na poprawną oraz błyskawiczną regulację wysokości stołu.

Możemy ją też prosto obniżać w momencie pracy z pacjentem bez najmniejszego dyskomfortu. To jaki stół stacjonarny do masażu zamówimy zależny też od kwoty, którą posiadamy. Dużo z nich umiemy kupić w podstawowej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak również obiciem. Materiały użyte w normalnej wersji są mniej wytrzymałe oraz ich gama odcieni jest znaczniej mniejsza. Jak potrafimy zobaczyć dobór jest naprawdę ogromny. Najkorzystniej jeśli dobierzemy taki, który spełni nasze oczekiwania. Praca dla nas i klienta będzie wygodna.