Przeskocz do treści

Stadion Młodych

   W ostatnią sobotę 6 października grupa młodzieży z naszej parafii wraz z ks. Marcinem wybrała się do Warszawy na Stadion Narodowy, gdzie odbywały się 12-godzinne rekolekcje pod hasłem : „Stadion młodych: włącz pełnię wiary” . W tym czasie młodzi ludzie umacniali swoją wiarę, pogłębiali relację z Bogiem, szukali samych siebie oraz odpowiedzi na nurtujące pytania takie jak : „Czy Jezus istnieje naprawdę ? Dokąd mnie prowadzi? Gdzie jest moje miejsce na ziemi ?”. W tymczasie byliśmy w stałej łączności z Rzymem, gdzie trwa Synod Biskupów , którego myśl przewodnia brzmi : „Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania”.

    Głównym organizatorem tej inicjatywyjest sam Jezus. W imieniu Boga pieczę nad całym przedsięwzięciem sprawował ks. Rafał Jarosiewicz, który nazywany jest „Bożym Szaleńcem”.
Nasza młodzież wraz z 40 tysiącami ludzi modliła się, brała udział w konferencjach, koncertach, pokazach artystycznych oraz wysłuchiwała świadectw. Jednak w samym centrum tych atrakcji znajdowała się Eucharystia koncelebrowana przez ok. 600 księży, której przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, a homilię wygłosił bp Edward Dajczak. Biskup opowiedział nam historię, kiedy to na Przystanku Jezus pytał młodych ludzi : „ Czy znają Jezusa?” I wtedy stawiałem drugie pytanie: „Jak się z Nim spotykasz? Jak wygląda tospotkanie z Nim. I często było: nie spotykam, po prostu wiem coś o chrześcijaństwie".
Podczas tych rekolekcji wysłuchaliśmy 5 konferencji : dziennikarza Marcina Jakimowicza, ewangelizatora Marcina Zielińskiego, Magdy Plucner, muzyka Andrzeja Sowy "Koguta" oraz metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia, którego konferencja została wyświetlona na telebimie. Modlitwę uwielbienia poprowadziły takie zespoły jak: Trzecia Godzina Dnia(TGD), Gospel Rain, Exodus 15, Rock and Fire, Moude Koty, Full Power Spirit, Wyrwani z niewoli,raper Bęsiu.
Dla nas był to wspaniale spędzony czas. Mogliśmy poszukać Boga, samych siebie, spotkać nowych ludzi. Jednym słowem uczestniczyliśmy w czymś tak pięknym, że nie da opisać się tego słowami. Dziękujemy ks. Marcinowi za możliwość zabrania nas na to wydarzenie oraz Panom kierowcą, którzy transportowali nas pod sam Stadion.