Przeskocz do treści

PIELGRZYMKOWA SZTAFETA MŁODYCH "Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi." Bł. kard. Stefan Wyszyński 13 listopada grupa młodzieży z Mogielnicy uczestniczyła w

Pielgrzymkowej Sztafecie Młodych Archidiecezji Warszawskiej. Celem akcji - trwającej od 20 października do 20 grudnia - jest dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej oraz przygotowanie do Światowego Dnia Młodzieży. Uczniowie - pod opieką księdza Marcina Korzeniowskiego oraz p. Lidii Kosatki i p. Edyty Mydłowskiej - zwiedzili Archikatedrę Warszawską pod 

wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Wyjątkowym przeżyciem było dla nich odwiedzenie krypt, w których spoczywają m.in.: książęta mazowieccy z rodu Piastów, król Stanisław August Poniatowski, prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, generał Kazimierz Sosnkowski, laureat nagrody Nobla Henryk Sienkiewicz oraz muzyk i mąż stanu Ignacy Jan Paderewski. Uczestnicy pielgrzymki wzięli także udział we Mszy świętej dla młodzieży pod przewodnictwem biskupa Rafała Markowskiego.