Przeskocz do treści

IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitwy o powołania. Tę sprawę kładę każdemu na serce- módlmy się często o powołania.
2. Jutro 13 maja- dzień pierwszego objawienia fatimskiego. Po Mszy św. wieczornej, każdego trzynastego miesiąca do października będziemy odprawiać nabożeństwa fatimskie na które serdecznie zapraszamy. Jutro nie będzie zajęć szkoły biblijnej

3. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie zaprasza młodzież na rekolekcje dla rozeznających powołanie. Rekolekcje odbywać się będą od 17-19 V. Zapisy na stronie internetowej www. wmsd. waw. pl
4. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
5. Ojcowie Paulini z Łęczeszyc organizują w dniach od 31 V do 9 VI pielgrzymkę do Medjugorje. Koszt 600 zł i 200 Euro. Więcej informacji w zakrystii.
6.Rocznica I komunii św. odbędzie się 26 maja o godz. 10.15
a 23 czerwca organizujemy kolejny piknik rodzinny. Zapraszamy osoby chętne do współpracy. Każda pomoc mile widziana. W zakrystii bądź w kancelarii można zgłosić konkretną chęć pomocy
7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Dariusz Latoszek. kaw. z par. z Mogielnicy i Ewelina Zubiak, panna z par. św. Antoniego w Dyniskach zap I
Łukasz Stanisław Bentkowski kaw. z par. MB Szkaplerzej w Sosnowcu i Monika Kwil, panna z par. z Mogielnicy zap I
Michał Daniel Maciak, kawaler z par. św. Mikołaja bpa w Żdżarach i Monika Żak, panna z par. w Mogielnicy zap I
8. Za tydzień będziemy gościć przedstawiciela Kirche in not- Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. Mariusza Telaczyńskiego. Będzie można nabyć dewocjonalia zrobione przez chrześcijan z Ziemi Świętej- różańce, szopki, krzyże z drewna oliwnego
Za tydzień Mszę św. o godz. 18.00 odprawi ks. Adam Scisłowski, który będzie dziekował Bogu za 30 lat kapłaństwa. Na tę mszę św. serdecznie zapraszam
9. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu
śp Jadwigę Karos i Henryka Walczaka.. Wieczny odpoczynek...