Przeskocz do treści

Obóz letni Włochy-Grecja 2019 r.

WYCIECZKA WŁOCHY – GRECJA 2019

1 dzień – 21.07.2019 wyjazd z Polski ok.0.30, przyjazd wieczorem do Włoch na pierwszy nocleg, okolice jeziora Garda, miejscowość Spiazzi ( po drodze jak się uda nawiedzenie św. Antoniego w Padwie )

2 dzień – 22.07.2019 Włochy ( wyjazd na cały dzień do parku rozrywki Gardaland ), nawiedzenie sanktuarium Madonna Della Corona

3 dzień – 23.07.2019 Włochy, przejazd na nocleg do miejscowości pod Asyżem, zwiedzanie Asyżu, victorcenter hostel,

4 dzień – 24.07.2019 Włochy, przejazd do Ancony, zaokrętowanie na prom do Grecji

5 dzień – 25.07.2019 przypłynięcie do Grecji w godzinach południowych. Wyokrętowanie w porcie Patra. Przejazd do bazyliki Św. Andrzeja w Patrze, następnie przejazd w okolice Aten, do miasteczka Agioi Theodoroi. Po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim. Zakwaterowanie w nadmorskim hotelu z basenem, kolacja, nocleg.
www.siagashotel.blogspot.com ***

6 dzień – 26.07.2019 po śniadaniu przejazd na półwysep Peloponez. Przejazd do Epidauros i zwiedzanie pozostałości największego uzdrowiska antycznej Grecji, z zachowanym teatrem o niezwykłej akustyce. Przejazd do Nafplio, perełlki pośród wszystkich miast greckich. Zwiedzanie zabudowań wenecko-tureckich. Kolejnym punktem jest zwiedzanie Myken, gdzie zobaczymy mury cyklopie z Lwią Bramą, groby szybowe i Skarbiec Atreusza (domniemany grób Agamemnona). Następnie przejazd do Koryntu, miejsca gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
www.siagashotel.blogspot.com ***

7 dzień – 27.07.2019 dzień wolny, przeznaczony na wypoczynek i relaks nad morzem.
www.siagashotel.blogspot.com ***

8 dzień – 28.07.2019 po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie stolicy Grecji, w tym Akropol, dziewiętnastowieczna dzielnica Aten Plaka, Wielka i Mała Metropolia, Plac Syntagma z budynkiem Pałacu Królewskiego a przed nim zmiana wart, Stadion Olimpijski. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
www.siagashotel.blogspot.com ***

9 dzień – 29.07.2019 po śniadaniu wyjazd na północ Grecji. Po drodze krótki postój w Termopilach, miejscu słynnej antycznej bitwy. Przejazd do Meteorów, zwiedzanie słynnych „wiszących klasztorów”, zbudowanych w średniowieczu na szczytach niedostępnych skał „skalnego lasu Meteorów”, jedynego w swoim rodzaju fenomenu geologicznego w skali światowej. Przejazd na nocleg na Riwierę Olimpijską. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.
www.hotel-alexiou.gr***

10 dzień – 30.07.2019 po śniadaniu wyjazd w kierunku granicy macedońskiej. Przejazd przez Macedonię i Serbię, nocleg tranzytowy na terenie Serbii.
www.petrus.rs ***

11 dzień – 31.07.2019 po śniadaniu dalsza jazda przez Serbię, Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie imprezy.

Świadczenia:

- bilet wstępu do parku rozrywki Gardaland,
➢3 noclegi we Włoszech i 5 noclegów w Grecji w hotelach ***
➢ nocleg tranzytowy w Serbii ze śniadaniem i obiadokolacją
➢ wyżywienie:3 śniadania i 3 obiadokolacje we Włoszech, 5 śniadań, 5 obiadokolacji w Grecji
➢ prom Włochy – Grecja (pokład)
➢ autokar na promie
➢ opieka doświadczonego pilota - przewodnika polskojęzycznego na terenie Grecji

Uwaga:
- zapraszam młodzież od 8 klasy podstawówki
* kolejność zwiedzania może ulec zmianie
* obowiązkowo ważny paszport

Koszt całkowity 400 euro + 700 zł.
Bliżesze info u ks. Marcina